LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët “fundosin” Gazment Bardhin/ “Rri gati-tu bashkë me Lulin, para Kuvendit Kombëtar”

15 Nëntor 2021, 08:40, Politikë CNA

Gazment Bardhi, ish Ministri i Qeverisë ?Rama? së fundmi është shfaqur duke kërcënuar mediat.

Ai pretendon se ndaj tij po bëhen sulme të padrejta me motive politike.

?Kur vendosa të përfshihem në politikë, e bëra me besimin se përfaqësoj shumë të rinj të ndershëm, me integritet, të përkushtuar dhe profesionistë, që duan të bëjnë diçka të mirë për vendin. Nuk jam penduar për asnjë moment, megjithëse këtë vit, më shumë se kurrë më parë jam ndeshur me situata dhe sulme politike, kryesisht shpifje për të denigruar figurën time. Në të shumtën e herëve më vjen të qesh, por ka edhe raste që revoltohem me padrejtësinë, ligësinë dhe intensitetin e lartë të injorancës e vulgaritetit që përmbajnë sulmet?, shkruan Bardhi në rrjete sociale.

Por, demokratët i janë përveshur keq Bardhit, duke e quajtur gënjeshtar.

Ata kanë reaguar ashpër me komente, duke i thënë se po bën krim që po gënjen 600 mijë demokratë.

Demokratët ia bëjnë të ditur, Bardhit, se ai dhe Lulzim Basha nuk do të kenë vota prej tyre.

?Po, ju keni 8 vjet që na gënjeni duke na thënë, që keni korrur fitore të njëpasnjëshme. A ka më krim që të gënjesh 600 mijë demokratë?

Po ça lidhje kemi ne demokratët çfarë shkrujanë portalet. Ne duam që të lëvizni dhe të jeni aty ku duhet.

Edhe sikur……ti dhe shokët e tu nuk do merrni kurrë votën time edhe të miqve apo familjarëve të mi. Ta dish se nuk jemi pak njerëz?, shkruajnë demokratët.

Të tjerë i bëjnë thirrje që të lërë murin që po shembet dhe të bëjë detyrën që ka në lidhje me mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.

?Duhet të qetësohesh dhe mos u mbështet tek muri i shembur se bie edhe ti. Për veprimet që bën dhe veprimet që nuk bën në PD duhet të jesh transparentë përpara antarësisë. PD është anëtarësia, jo Luli dhe ti këtë duhet ta kuptosh mirë. Organi më i lartë në PD është Kuvendi Kombëtar. Dhe ti mendon që do të sjellë firmat që ti shikosh ti. Ti që je në funksion të Kuvendit Kombëtar dhe duhet të rrish gaditur bashkë me Lulin përpara Kuvendit Kombëtar. Prandaj, kthjellohu dhe mos fol e bëj marina?, thuhet në mesazhin e një demokrati.

Nuk mbarojnë këtu mesazhet e demokratëve, të cilët i rikujtojnë Gazment Bardhit humbjet dhe dështimet e njëpasnjëshme të PD me në krye Lulzim Bashën.

Gjithashtu ata ndalen edhe tek justifikimi i tyre se është Amerika ajo që e do një situatë të tillë në PD.

?D.m.th Amerika i tha Bashës që të dorëzojë mandatet, të dhuroi bashkitë etj? Më vjen keq, por s?jam kaq naiv. Nëse vazhdoni me të tilla justifikime do e lini PD gjatë në opozitë?, shkruan një nga demokratët.

Më poshtë po sjellim disa nga mesazhet e demokratëve, kundrejt Gazment Bardhit, i cili del duke kërcënuar mediat. Por, këtyre demokratëve nuk guxon t?u ktheje përgjigje.

Majfton duke bërë trimin ne distancë me mediat, të cilat pasqyrojnë realitetin,  ndërkohë që para demokratëve që edhe ata e ?masakrojnë? me të vërtetën hesht./CNA.al

Lajmet e fundit nga