LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paundi britanik “rrëzon” Euron dhe Dollarin/  Kursi i këmbimit, 2 Nëntor 2021

2 Nëntor 2021, 06:58, Ekonomi CNA
Paundi britanik “rrëzon” Euron dhe Dollarin/  Kursi i

Paundi britanik është monedha më e fortë, krahasuar me Euron dhe Dollarin, në shkëmbim me Lekun.

Një dollar sot blihet me 104 Lekë dhe shitet me 109 Lekë.

Monedha e Eurozonës, blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 125.2 Lekë.

Paundi britanik blihet me 142.3 Lekë dhe shitet me 147.3 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.2 Lekë dhe shitet me 118.2 Lekë.

Dollari kanadez blihet me 83.2 Lekë dhe shitet me 88.2 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën me kursin e këmbimit, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga