LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

GJKKO merr të pandehur kryebashkiakun e Mallakastrës/ Zbardhen akuzat

1 Nëntor 2021, 15:17, Aktualitet CNA
GJKKO merr të pandehur kryebashkiakun e Mallakastrës/ Zbardhen akuzat

SPAK ka përfunduar ketimet për kryebashkiakun e Mallakastrës Qerim Ismailaj, dhe ka dërguar dosjen për gjykim në GJKKO.

Sipas njoftimit ai akuzohet për veprën penale  ?Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve?.

“Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, më datë 07.09.2021, ka regjistruar procedimin penal me Nr.236/2021, në ngarkim të shtetasit Qerim Ismailaj, me funksion Kryetar i Bashkisë Mallakastër, si i dyshuar për veprën penale ?Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve? të parashikuar nga neni 190 i Kodit Penal.

Në kuadër të këtij procedimi penal janë kryer një sërë veprimesh hetimore dhe në përfundim është konkluduar se shtetasi Qerim Ismailaj, ka konsumuar elementët e veprës penale të parashikuar nga neni 190, paragrafi i parë i Kodit Penal, e për rrjedhojë, i është komunikuar akuza, është marrë me cilësinë e të pandehurit dhe janë përfunduar hetimet.

Sot me datë 01.11.2021 nga Prokuroria e Posaçme është dërguar kërkesa për gjykimin e çështjes pranë Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, në ngarkim të të pandehurit Qerim Ismailaj, me funksion Kryetar i Bashkisë Mallakastër, për kryerjen e veprës penale ?Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve? të parashikuar nga neni 190 paragrafi i parë i Kodit Penal.”/CNA.al

Lajmet e fundit nga