Connect with Us

Video-Basha pjesë e projektit mafioz?/ Lidhja me “komandantin” e ushtrisë së drogës

Kronika

Video-Basha pjesë e projektit mafioz?/ Lidhja me “komandantin” e ushtrisë së drogës

Publikuar

-

/
cna lajme politike

Në çadrën e protestës para kryeministrisë në  vitin 2017, Lulzim Basha, akuzonte kryeministrin Edi Rama për një projekt mafioz.

Basha bërtiste me zë të lartë se komploti i është zbuluar dhe se Vettingu është një projekt mafioz.

Projekti i Vettingut është projekt mafioz ku janë përfshirë diplomatë të lartë në Tiranë për llogari të Edi Ramës, kanë marrë peng ekspertët e Bashkimit Europian. Edi Rama, bashkë komplotistët e tu janë zbuluar dhe i pret gjykimi në institucionet ndërkombëtare.

Pranojnë shqiptarët të shkojnë në zgjedhje, me kryeministrin komandati i ushtrisë së drogës? Kurrë nuk do ta pranojnë”, deklaronte Bashan në çadër, në Prill të vitit 2017.

Po çfarë ndodhi pas këtyre akuzave?

Lulzim Basha, lëpiu aty ku pështyu, përtypi deklaratat që kishte bërë dhe shkoi në prehrin e  Edi Ramës, bëri marrëveshje me të, u fut në Qeveri, dhe mbylli gojën.

Me  17 maj të vitit 2017, Lulzim Basha bëri një marrëveshje me kryeministrin Edi Rama, detajet e së cilës nuk u bënë kurrë publike.

Për më tepër, edhe pse nga çadra e quajti projekt mafioz, pak javë më vonë ra dakort që zgjedhjet të bëhen me Ramën dhe Vettingun me kandidatët e Ramës.

LEXO EDHE:  Zgjerimi i Unazës/ Lulzim Basha ka marrë 1/3 e rrugës

Pra, plotësoi të gjitha kërkesat e Ramës,  hyri në zgjedhje me komandantin e ushtrisë së drogës siç e quante ai, nga ku doli i humbur dhe i dështuar.

Kjo në vitin 2017, fill pas deklaratave për komplot dhe Vetting mafioz.

Sot, pas katër vitesh, Lulzim Basha i është rikthyer vetë projektit mafioz.

Po kërkon Vetting politik dhe është gati të firmosë edhe për zgjatjen e afateve ligjore të Vettingut në drejtësi.

Para, katër vitesh Vettingu ishte mafioz, para katër vitesh ashtu si edhe sot, është i njëjti në pushtet, Edi Rama.

Lulzim Basha ose duhet të pranojë se është pjesë e projekteve mafioze, ose duhet të pranojë se ka qenë në gjumë kur ka akuzuar në vitin 2017, ose duhet të pranojë se deklaratat-akuzuese të tij i ka këmbyer në pazare me Ramën./CNA.al

Deklarata e fortë e Bashës/ Vettingu projekt mafioz, diplomatët të përfshirë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Zhduket një 16-vjeçare në Tiranë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një 16-vjeçare është denoncuar e humbur nga nëna e saj.

Sipas denoncimit e mitura me inicialet B. Xh., 16 vjeçe është larguar nga banesa dy ditë më parë dhe nuk është ktyer më.

“Më datë 04.12.2021, shtetasja A. R., 32 vjeçe, ka kallëzuar se është larguar nga banesa e saj, vajza e mitur, shtetasja B. Xh., 16 vjeçe. Punohet për gjetjen e saj”, thuhet në njoftimin e policisë së Tiranës.

LEXO EDHE:  Regjistrimi i fëmijëve në shkolla/ Rama jep lajmin e mirë

LEXO EDHE:  Mazhoranca e ka Lulzim Bashën në “xhep”/ Çfarë zbulon Altin GoxhajNdërkohë materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale./E.T-CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Lezhë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin, shoferi largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë me pasojë vdekje është regjistruar mbrëmjen e sotme në Lezhë.

Aksidenti ndodhi në rrugën rurale të fshatit Torovicë, ku mjeti tip “Benz” ka aksidentuar këmbësorin shtetasin Ndue Sokoli, i cili për pasojë ka ndërruar jetë.Drejtuesi i mjetit ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes, si dhe identifikimin e drejtuesit të mjetit./E.T-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia aksion në rrugët e Durrësit/ Ndëshkon qindra drejtues mjetesh

Publikuar

-

Nga

Në të gjitha rrugët e qarkut Durrës vijojnë kontrollet nga Policia Rrugore, me radarë, kamera, aparate forografike e alkooltestues, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore.

Shërbimet e Policisë Rrugore në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, gjatë kontrolleve në fundjavë, në të gjitha akset rrugore, jo vetëm për menaxhimin e trafikut, por dhe për evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve që drejtojnë mjetin në mënyrë të parregullt, kanë konstatuar disa drejtues mjetesh që abuzojnë me shpejtësinë, me alkoolin dhe drejtimin e automjeteve pa leje drejtimi.

Si rezultat i kontrolleve, gjatë fundjavës, janë arrestuar në flagrancë 10 shtetas dhe është proceduar penalisht 1 tjetër, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

LEXO EDHE:  Shifrat dhe formula zgjedhore/ Çfarë humbet opozita nga dalja e përçarë?!

LEXO EDHE:  Mazhoranca e ka Lulzim Bashën në “xhep”/ Çfarë zbulon Altin Goxhaj

👉 Është tërhequr 1 leje drejtimi, për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit;👉 Janë vendosur 130 masa administrative, për tejkalim shpejtësie;

👉 Janë vendosur 88 masa administrative për parakalime të gabuara dhe 7 masa administrative për mosvendosje të rripit të sigurimit.

👉Janë ndëshkuar me masë administrative, në të gjithë qarkun, 562 drejtues mjetesh, për shkelje që sjellin pasoja në jetën dhe shëndetin e përdoruesve të rrugës.

Policia e Durrësit apelon për të gjithë drejtuesit e automjeteve, vendas dhe të huaj, që të zbatojnë me rigorozitet sinjalistikën rrugore, pasi në të gjitha rrugët e vendit ka radarë📹📸 dhe prezencë shërbimeve të Policisë Rrugore🚔👮🏻♂, të pajisur edhe me dronë, dragera📟, kamera 📹 e aparate fotografike.

LEXO TE PLOTE