LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lidhjet e Ramës me Soros, tërheqin vëmendjen e djalit të Donald Trump

19 Tetor 2021, 18:16, Aktualitet CNA
Lidhjet e Ramës me Soros, tërheqin vëmendjen e djalit të

Statusi i gazetarit amerikan, Jack Posobiec, ku i drejtohej me një pyetje kryeministrit shqiptar, Edi Rama për lidhjet e tij me George Soros, ka marrë vëmendjen e djalit të Donald Trump.

Trump i riu ka shpërndarë postimin e gazetarit amerikan, i cili kish publikuar më herët një foto të kryeministrit shqiptar me mikun e tij George Soros si dhe një Twitter të gazetares Mollie Hemingway,  kontribuuese e FoxNews.

Në postimin  saj, gazetarja ka shpërndarë një link për një rast, ku një prokurore e lidhur me Xhorxh Soros ka dënuar një baba, vajza e të cilit ishte përdhunuar në shkollë.

Për këtë ngjarje, Posobiec i bën një pyetje Edi Ramës: ?Përshëndetje Edi Rama! A do ta bisedosh me mikun tënd të çmuar këtë rast??/CNA.al

Lajmet e fundit nga