LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

100 euro për të blerë certifikatën e vaksinimit/ Rama kapet me qytetarin

19 Tetor 2021, 07:39, Aktualitet CNA
100 euro për të blerë certifikatën e vaksinimit/ Rama kapet

Vaksinimi me detyrim për studentët është kthyer në debat të ditës.

Reagime për këtë çështje ka pasur edhe në rrjetin social të kryeministrit, ku ai ëhstë pranishëm pothuajse gjithë kohës më pastime të ndryshe, në formën e propagandës.

Një nga ndjekësit i ka shkruajtur kryeministrit që të mos e bëj vaksinën me detyrim, se po i detyron studentët të blejnë certifikatën e vaksinimit 100 euro.

?O Edi mos e bëj me detyrim vaksinën se i fike studentët duke e blerë 100 euro certifikatën e vaksinimit. Me këtë tutel po pasuron një pjesë të atyre që sot merren me vaksinimin duke mos arritur qëllimin real të vaksinimit?, i shkruan një qytetar Ramës.

Nuk ka munguar edhe kundërpërgjigjja e këtij të fundit.

?Po mirë o djalë po tërë bota qe nuk të lë të hysh asgjëkundi pa treguar certifikatën e vaksinimit janë budallenj apo janë çmendur të gjitha qeveritë e planetit dhe kanë përveshur mëngët te marrin në qafe njerëz?! Po si mendon ti janë çmendur fare fare edhe të gjitha mediat e gazetaret serioze të botes që nuk e nxjerrin këtë sekret të madh, të cilin e paskan zbuluar ca njerëz që nuk kane lidhje as me shkencën, as me shkollën, as me dijen?! Po si është e mundur që kur shkojnë në spital pastaj vuajnë e humbin jetën pikërisht ata që nuk janë vaksinuar apo edhe kjo është lojë thuaj?! Jo o mik jo, nuk është lojë kjo dhe nuk luhet me jetën si me skedinën e futbollit, po i vihet gishti kokës e nuk dëgjohen tallagjaret e marrëzise njerëzore qe nuk dine  çfare flasin, po dëgjohet shkenca që shpëton njerëz e sheron njerëz?, kundërpërgjigjet Rama.

Kujtojmë se një ditë më parë ka pasur një përplasje mes studentëve dhe sigurimit dhe Policisë në universitete. Më pas kjo përplasje u përshkallëzua në protestë./CNA.al

Lajmet e fundit nga