LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Roland Karanxha vjen me ekspozitën “Të Mjerët”/ Ftesë të gjithë artëdashësve

27 Shtator 2021, 15:53, Kulturë CNA
Roland Karanxha vjen me ekspozitën “Të Mjerët”/

Piktori i njohur korçar Roland Karanxha, sjell në Tiranë ekspozitën e radhës me titull ?Të Mjerët?.

Ekspozita do të çelet ditën e dielë me 3 tetor 2021 në orën 18:00.

Vetë artisti u bën thirrje të gjithë miqëve dhe artëdashësve, të bëhen pjesë e ekspozitës për të zbuluar më shumë.

Kjo është hera e parë që Roland Karanxha pret në një ekspozitë personale publikun e kryeqytetit, pasi më parë ka preantuar dhe ekspozitën ?Arratia e Mendimit?, ?Vazhdimësi? etj.

?Te nderuar miq dhe dashmirës, ditën e diel, datë 3 tetor 2021 në ambientet e Muzeu Historik Kombetar do të çelet ekspozita ime e radhës personale me titull “Të Mjerët”.

Prezenca e gjithësecilit prej jush do të më nderonte.

Ora e hapjes :18:00

Jeni të mirëpritur!”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga