Connect with Us

Sondazhi i Lulzim Bashës, kundër Lulzim Bashës

Politikë

Sondazhi i Lulzim Bashës, kundër Lulzim Bashës

Publikuar

-

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Pas vendimit personal të Lulzim Bashës, për përjashtimin e ish-kryeministrit dhe ish-pesidentit Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD-së, demokratët duket se kanë “shpërthyer” në revolta dhe zemërim kundër Lulzim Bashës, duke kërkuar largimin e tij nga drejtimi i partisë.

Në një vëzhgim të bërë në faqen zyrtare të Lulzim Bashës në rrjetet sociale, si dhe faqen zyrtare të Partisë Demokratike, vihet re qartësisht se të paktën 80% e demokratëve janë kundër Lulzim Bashës.

Nuk po flasim për komentet e Lulzim Bashës, përjashtimin e Sali Berishës, qëndrimin ndaj demokratëve, apo deklaratën e djeshme ku shprehej se baza e PD-së, është anti-amerikane.cna lajme politike

Thjeshtë dhe vetëm po marrim komentet nëpërmjet të cilave demokratët kanë shprehur revoltën e tyre.

Nuk po marrim komentet në faqe të tjera, as në CNA.al, por vetëm komentet që janë bërë në faqen zyrtare të Partisë Demokratike dhe në faqen zyrtare të Lulzim Bashës, që prej datës 9 shtator, ku nëpërmjet një video të regjistruar më parë në zyrën e tij, shpallte vendimin personal për përjashtimin e Sali Berishës, nga Grupi Parlamentar.

Dhe nëse do të shikosh me vëmendje, shumica e atyre që komentojnë janë militantë të Partisë Demokratike, njerëz që kanë mbështetur Lulzim Bashën në fushatën për zgjedhjet e përgjithshme.

Postimi i fundit i Bashës, në faqen e tij personale

Në faqen e tij personale, Lulzim Basha prej katër ditësh nuk ka postuar asgjë. Por, në postimin e tij të fundit, që mban datën 17 shtator, 80% e komenteve janë kundër Lulzim Bashës. Për më tepër nuk kanë munguar edhe fyerjet dhe sharjet në drejtim të tij.

Janë gati një mijë komente, ne po sjellim një pjesë megjithëse shumë komente janë fshirë nga përdoruesit e faqes së tij, që administrohet nga familja e Bashës dhe një call center brenda selisë së PD. Dhe ajo që vihet re është mjaft e qartë. Rezulton se mbi 80% e militantëve të PD, janë kundër Bashës.

Ka sulme sharje fyerje e deri në denigrim të tij. Dhe kjo ndodh për çdo postim të bërë nga Lulzim Basha në faqen e tij dhe në faqen zyrtare të PD-së.

LEXO EDHE:  Berisha apel Bashës / Bashko PD-në, je përgjegjës!

Kulmi ka qënë dje kur Basha tentoi të fliste nëpërmjet faqës së PD, pra tëntoi të fshihej pas logos.(Lexo këtu

Janë qindra-mijëra komente kundër Bashës, kundër qëndrimeve të tij dhe kërkojnë dorëheqjen e tij.

Ky është sondazhi më i mirë më i pastër dhe më i qartë kundër Lulzim Bashës.

Edhe pse një pjesë e madhe e komenteve janë fshirë nga familjarët e tij dhe call centerat në PD, ai nuk mund të fshijë çdo koment. Nuk mund të fshijë 80% të shumicës së demokratëve, ashtu siç e tha ai vetë dje se 80% është kundër vendimit për përjashtimin e Sali Berishës.

Pra, fakti është se vetë Lulzim Basha deklaron se 80% e demokratëve është kundër tij.cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Fakti tjetër është se 80%-90% e militantëve të PD, komentojnë kundër Lulzim Bashës duke e sulmuar, sharë dhe denigruar.

Fakti është se militantët e PD-së, fyejnë e sulmojnë Lulzim Bashën në faqen e tij personale, por edhe në faqen zyrtare të PD. Dhe bëhet fjalë për militantë që po ti ndjekësh me vënendje janë mbështetës të fushatës së PD dhe Bashës sot në shumicë janë kundër tij.

Për më tepër ka edhe njerëz që duan të shprehin revoltën e tyre dhe shkruajnë mos na fshini komentet. Stafi e ka të pamundur ti heqë të gjitha.

Ky është sondazhi më i mirë. Nuk ka nevojë për kompani, as për analizë. 

Sonazhdi jep shifra të frikshme kundër Bashës. Lulzim Basha mjafton të lexojë ndjekësit e tij për të kuptuar ç’duhet të bëjë.

Komentet i gjeni në galerinë më poshtë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Foto-Manastirliu “prek në plagë” Bashën/ Revoltohet kreu i PD, ndalohet nga Garda

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate të forta mes kreut të PD-së Lulzim Basha dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Gjatë fjalës së tij, Basha akuzoi qeverinë për gënjeshtra lidhur me vaksinim dhe vdekjet nga covid.

Në një përgjigje për Bashën Manastriliu i ka hedhur poshtë akuzat madje i ka përmendur edhe humbjen Bashës.“Edhe humbja ka klas. Duhet pranuar me dinjtet”-tha Manastirliuu.

Por, kjo e ka acaruar edhe më tej situatën ku kreu i PD-së është ngritur nga karrigia dhe ka shkuar drejt foltores ku ishte Manastirliu. Në këtë moment kishte edhe një ndërhyrje të Gardës.

Nuk është mbledhja e oligarkëve. Ku mund të bësh gjëra siç do ti. Është kuvend dhe ka disa rregulla. Askush nuk i përmendi emrin. Por jeni me regji. Hajdutët e tenderave sekret. Ajo regji se gjysma prej jush nuk do ishin këtu. Ta tregoj unë se ku do isha unë. Po gjysma prej jush nuk do ishit këtu. Zbato procedurën se nuk të jep të drejtën për ta kthyer në një kotec Kuvendin. Por ne nuk kemi hyrë për të qëndruar pas Fermës së Kafshëve. Harrojeni këtë. Nëse nuk do mbash përgjegjësi personale për shkatërrimin që në nisje të asaj. Nëse nuk je si dispeçer i atij që të ka vënë aty.”-tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Basha dhe Bardhi nuk përmbahen nga gëzimi, Rama “përgjon” ministret/ Detajet që nuk u panë sot në Kuvend

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancën e radhës parlamentare.

Por, krahas debateve që tashmë janë bërë të zakonshme në çdo seancë, CNA.al sjell nëpërmjet fotove edhe disa detaje, që nuk u panë sot në parlament.

Një detaj që ra në sy, ashtu sikurse shikohet edhe në fotot më poshtë, është lumturia e madhe e kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe deputetit Gazment Bardhi, të cilët kanë shkuar në Kuvend, duke buzëqeshur vesh më vesh.

LEXO EDHE:  Rinumërimi i votave të pavlefshme, një katastrofë për PD dhe ndihmë për LSI

LEXO EDHE:  Kush i përgjon familjarët e Bashës?!

Nga ana tjetër kryeministri Edi Rama duket sikur në një moment po tenton të “përgjojë” dy ministret, Elisa Spiropali dhe Delina Ibrahimi, të cilat se çfarë po flisnin “kokë me kokë”.Ndërsa zv.kryeministri Arben Ahmetaj, tenton ti tërheqë vëmendjen Ramës, duke i treguar diçka në telefon.

Po ashtu në sy bie edhe mungesa e Sali Berishës dhe Tritan Shehut, karriget e të cilëve ishin bosh.

Për më tepër shikoni galerinë e fotove më poshtë:/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nga kriza energjitike tek “Open Ballkan”/ Rama përsërit vetveten

Publikuar

-

Nga

Nga kriza energjitike tek “Open Ballkan”. Kanë qenë këto dy çështje,  kryefjalë e Kryeministrit Edi Rama, në edicionin e 7 Forumit të Ndërlidhjes Infrastrukturore me vendet e Ballkanit Perëndimor dhe Europës.

“Kriza energjike po godet të  gjithë Europën, veçanërisht ata vende që varen nga burimet e gazit. Europa varet rreth 95% te gazi që vjen në Evropë përmes destinacioneve të tjera. Harta e ndërlidhjes është e qartë, është hartuar qysh prej disa kohësh tashmë financimi dhe proceset operative për zbatimin e asaj për të cilën është rënë dakord për këtë hartë është sfida, është një sfidë e madhe”, është shprehur Rama.

 Sipas tij, investimet në ndërlidhje, kombinuar me përpjekjet e përbashkëta për ta bërë rajonin tonë pa barriera sa i takon barrierave jotarifore, është gjëja e duhur për t’u bërë për të ecur përpara.

LEXO EDHE:  Berisha: Kur vjedh Partia hesht qeveria!

LEXO EDHE:  Analiza e Dashamir Shehit: Basha jo si Berisha 2, të lejojë mendimin ndryshe “Unë këmbëngul se përmes Ballkanit të Hapur do kemi një mekanizëm shtesë për të nxitur saktësisht kapacitet që ne kemi për të bërë më shumë në këtë drejtim. Investimet në ndërlidhje, kombinuar me përpjekjet e përbashkëta për ta bërë rajonin tonë pa barriera sa i takon barrierave jotarifore, është gjëja e duhur për t’u bërë për të ecur përpara.

 Ka opinione konfuze për Ballkanin e Hapur, por është frymëzuar nga Procesi i Berlinit dhe zhvillim i natyrshëm i Procesit të Berlinit, Instrument i krijuar në Rajon për të zbatuar objektivat e Procesit të Berlinit. Procesi  Berlinit ka një problem,autorisa është jashtë Ballkanit. Ne mundemi dhe duhet të përqendrohemi vetëm te Ballkani, duhet një angazhim i brendshëm. Ballkani i Hapur është njësia e zbatimit të Procesit të Berlinit”, është shprehur më tej Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE