LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braçe si "Vetëvendosja"/ Sulmon Festën e Birrës në Korçë

21 Gusht 2021, 18:15, Politikë CNA
Braçe si "Vetëvendosja"/ Sulmon Festën e Birrës

Së pari nga ?Vetëvendosja? në Kosovë e më pas nga PD lokale e Korçës.

Së fundi edhe zëvendës kryeministri Erion Braçe ashtu si Vetëvendosja dhe PD lokale e Korçës ka sulmuar Festën e Birrës në Korçë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe ka dalë kundër zhvillimit të kësaj feste me ?pretekstin? e përhapjes së Covid nga grumbullimet.

PD lokale e Korçës u tërhoq nga thirrjet për bojkot pasi së fundi Ervin Salianji është parë duke festuar në Korçë.

Tani nga një ?armik? Festa e Birrës ka dy të tillë, Vetëvendosjen dhe Erion Braçen.

?POOO E NDEZET KORCEN! FLAKEN E SHIHNI PER 10 DITE DHE NUK DO SHUHET DOT ME BIRRE! Vera eshte liri! Por jo papergjegjshmeri! Jo ne kohe #COVIDI vecanerisht. DO TA JETOSH NE KLUB, NE FESTA, KONCERTE, NE STADIUM, NE PUNE, NE SHKOLLE, KUDO, VAAAAAKSIIIIIINOOOOOHUUUU!

Por pa vaksinuar grumbullime te tilla e ndezin, i vene flaken dhe nuk e shuajne dot! Jane papergjegjshmeri edhe pse eshte vere, edhe pse eshte koha per te pushuar e gezuar. Ekuilibri ne liri mes infektimit, nevojes, punes, argetimit qe na solli shkelqyeshem deri ne nisje te veres, duket se ka levizur per keq, ndaj edhe numri i te infektuarve po rritet;

NUMRAT E TE VAKSINUARVE ME DY DOZA NUK JANE AQ SA LIRIA QE PO PERDORET QESIM E PA MASA MBROJTESE NGA GJITHKUSH.

Ne nje gjendje te tille, rikthimi tek masat kufizuese ose vaksinimi plus nje maske na mbrojne jeten,

tonen e te familjes; TANI ESHTE KOHA PER KETE DETYRIM! Te gjithe ata qe jane ne nevoje e ne marredhenie me shtetin, duhen vaksinuar;

Shembujt per e me ata qe jane ne pamundesi ekonomike per te perballuar shpenzimet e semundjes jane te forte dhe vaksinimi i detyrueshem per ta ka qene zgjidhje; Te gjithe ata qe jane ne marredhenie me shtetin e ne sherbim te qytetareve duhen vaksinuar;

Shembujt nga sektori i sherbimit shendetesor, sherbimit arsimor, sherbimit publik ne teresi qofte eshe nga Italia fqinje jane te forte dhe referojne vaksinimin e detyrueshem;

Te gjithe ata qe duan argetimin ne grup e pa limit ne ambjente qe lehtesisht kthehen ne qendra infektimi masiv, duhen vaksinuar;

Shembulli i koncerteve masive ne Kosove por edhe ketu, dy ndeshjet me tifoze masivisht e thuajse 100% ne Shkoder, duhet te mjaftojne per ta bere vaksinimin te detyrueshem.

Aaaa dhe nje gje; DETYRIMI NIS NGA ME TE PUSHTETSHMIT, INSTITUCIONET QE MATERIALIZOJNE PUSHTET DHE VIJOJNE ME KOMUNITETET;

Ne shtator nis Kuvendi por askush nuk di deri tani se sa prej deputeteve jane vaksinuar plotesisht me dy doza vaksinash;

DETYRIMI DUHET TE NISE ATY!?, shkruan Braçe në postimin e tij në rrjetin social Facebook. / CNA.al

Lajmet e fundit nga