LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Blinken bisedë me Ramën, pas vendimit për afganët/ Zbardhet telefonata

20 Gusht 2021, 06:13, Politikë CNA
Blinken bisedë me Ramën, pas vendimit për afganët/ Zbardhet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin amerikan të shtetit Antony Blinken në lidhje me strehimin e afganëve në Shqipëri.

Ambasada amerikane me anë të një postimi në rrjetet sociale njoftoi se Sekretari Blinken dhe kryeministri Rama u konsultuan në lidhje me ofertën e NATO -s bërë Shqipërisë për të pranuar përkohësisht afganët në nevojë.

?Sekretari Blinken falënderoi kryeministrin Rama për vazhdimin e traditës krenare të Shqipërisë për strehimin e njerëzve në nevojë. Sekretari dhe kryeministri riafirmuan partneritetin e ngushtë midis dy vendeve tona? mbyllet njoftimi nga zëdhënësi i DASH-it./CNA.al

Lajmet e fundit nga