LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kryeministri me dy fytyra”/ Ish-ministri i LSI-së sulmon Ramën

19 Gusht 2021, 07:09, Politikë CNA
“Kryeministri me dy fytyra”/ Ish-ministri i LSI-së sulmon

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë ?Rama 1?, Ylli Manjani, në një postim në median sociale ?Facebook?, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me ardhjen e afganëve në Shqipëri.

Manjani ka deklaruar se kryeministri tha për Shqipërinë se do të jenë qindra prej tyre dhe do të qëndrojnë për pak kohë, ndërsa shtypit të huaj i tha shifra më të larta dhe kohëzgjatje më të madhe.

?Neve këtu na tha ?? janë disa qindra dhe për pak ditë. Shtypit të huaj u thotë ?? janë mijëra dhe për disa muaj. Ndoshta dhe më shumë..?, deklaron ai.

?Dy standarte?! Jo mo ç?standarde, dy fytyra. Dy e më shumë madje. Nga një fytyrë sipas rrenës. I ka zënë rrena rrenën e nuk merret më vesh e vërteta jo e jo, po as kush ishte rrena e parë. Edhe rrenën e ka të pakërkuar si koncension. Askush spo i thotë pse pranon Afganë! Thjesht po e ftojmë të mos rrejë për të bërë politikë e të shitet si lider i madh botëror. Por ai prap do rrejë. Mesa duket ka shumë për të fshehur? të presim çdo thotë për shtypin e huaj. Aty i dalin rrenat lokale?, shton Manjani.

Kujtojmë se avioni me afganë pritet që të ulet sot në vendin tonë. Fillimisht ato do të strehohen në Qytetin e Studentit, deri në fillimin e vitit të ri universitar. Fillimisht kryeministri Rama ka folur për strehimin e 300-350 afganëne në Shqipëri, ndërsa ditën e djeshme ka deklaruar për një media të huaj spanjolle se Shqipëria do të strehojë deri në 1 mijë afganë./CNA.al

Lajmet e fundit nga