LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas mashtrimit se do të bojkotojë “Festën e Birrës”/ Demokratët kryqëzojnë dhe tallin Salianjin

21 Gusht 2021, 15:36, Politikë CNA
Pas mashtrimit se do të bojkotojë “Festën e

Me datë 14 Gusht, PD e Korçës së cilës i ka mbetur vetëm emri dhe Ervin Salianji që i vjen vërdallë, doli me një deklaratë për mediat, duke sulmuar dhe duke hedhur akuza ndaj Bashkisë për organizimin e Festës së Birrës.

?Abuzimi, përçmimi dhe tallja me cinizëm ndaj vlerave të shqiptarëve është tejkalim i çdo kufiri. PD dega Korçë kërkon shkarkimin e menjëhershëm të funksionarëve servilë dhe distancimin e institucionit të bashkisë Korçë. Ne distancohemi dhe përbuzim çdo nënçmim për qytetarët?, thuhej ndër të tjera në reagimin e PD-së.

Kjo gjë ka nxitur edhe reagimin e demokratëve, të cilët ia kanë plasur në fytyrë deklaratën e pak ditëve më parë të PD-së së Korçës.

?Të fala Bregoviçit?.U pashë me herët live ne TV, që ishit tek festa e bashki-Qeverisë. Pra, nuk e keni bojkotuar, si gjest refuzimi ndaj këtij provokimi që i bën Rama Kosovës, por mbi të gjitha si shenjë vetëdije minimale kombëtare. Fakti, që ‘frymëzimi’ i Prekazit u paska ikur aq shpejtë, flet shumë. Nuk zhgënjeni, gjithsesi?, thuhet në një nga komentet në rrjetin social të Salianjit, i cili është pasuar edhe nga shumë komente të të tjera, edhe të tipit tallës./CNA.al

Lajmet e fundit nga