LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadorja e SHBA takim me studentët/ Mesazhi i fortë: Ndikoni në drejtimin e vendit

15 Korrik 2021, 08:43, Aktualitet CNA
Ambasadorja e SHBA takim me studentët/ Mesazhi i fortë: Ndikoni

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar një takim me të diplomuarit e Programit LEAD Albania të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit për vitin 2021-2021.

Sikurse bën të ditur Ambasada e SHBA, në takim është diskutuar për një sërë temash, duke përfshirë korrupsionin, reformën në drejtësi, integrimin në BE dhe mbështetjen e Shteteve të Bashluara të Amerikës për Shqipërinë.

Ambasadorja Kim i drejtoi edhe një mesazh të fortë studentëve, ndërsa theksoi se kjo është një kohë e rëndësishme për Shqipërinë dhe se studentët kanë aftësinë të ndikojnë në drejtimin e vendit. Ajo i nxiti ata që të merrnin parasysh rolin e tyre në ndërtimin e një të ardhmeje më të ndritur.

LEAD Albania është një program për zhvillimin e udhëheqjes, i cili synon të ofrojë përvojë konkrete në procesin e qeverisjes së Shqipërisë për profesionistë të rinj e të talentuar.

Lajmet e fundit nga