LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ankimimi i “Qëndresës qytetare”/ KAS rihap hetimin administrativ për deputeten e PS

14 Korrik 2021, 17:38, Aktualitet CNA

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve ka vendosur të rihapë hetimin administrativ ndaj deputetes së zgjedhur të PS-së n qarkun e Kukësit, Gerta Durakut.

Qëndresa Qytetare ka depozituar më parë një ankesë lidhur me Durakun me pretendimin se ka përdorur asetet publike në funksion të fushatës zgjedhore, duke shkelur kodin.

Më konkretisht, bëhet fjalë për një takim elektoral të datës 17 mars 2021 ku Qëndresa Qytetare pretendon se është zhvilluar në shkollën e mesme ?Shermi? në Kukës.

Komisioni i ankesave dhe sanksioneve  hodhi poshtë në këtë mënyrë vendimin e mëparshëm të Komisionerit Shtetëror të zgjedhjeve që kishte vendosur pushimin e hetimin administrativ për arsye se nuk kishte konstatuar elemente të shkeljes të pretenduara nga ?Qëndresa Qytetare?.

Lajmet e fundit nga