LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Shembet “Kali i Trojës” në Elbasan

14 Korrik 2021, 09:04, Aktualitet CNA

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar sot se ka shembur  ?Kalin e Trojës?, një ndërtesë pa leje e cila prej vitesh qëndronte në anë të unazës së qytetit në Elbasan.

?IKMT prish ?Kalin e Trojës? pa leje në Elbasan. Ishte ndërtuar në trotuar dhe pengonte levizjen e qytetarëve?-thuhet në njoftim.

Kujtojmë këtu se rreth shtatë vite më parë INUK tentoi ta prishte këtë ndërtesë por një masë e madhe e objektit ka rënë mbi fadromë duke e rrezuar atë mbi rrugë./CNA.al

Lajmet e fundit nga