LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Blendi Fevziu “shuplakë” policëve të Veliajt/ Skena të tilla mos përsëriten më kurrë

15 Korrik 2021, 07:41, Aktualitet CNA

Moderatori Blendi Fevziu ka reaguar në lidhje me videon, e cila qarkullon në rrjetet sociale, ku Policia Bashkiake e Tiranës i hedh në tokë ushqimet që ajo kërkonte ti shiste në rrugë.

Në një postim në rrjetet sociale, Fevziu shkruan se uniformat e kanë detyrim jo vetëm respektimin e ligjit, por edhe ndihmën ndaj qytetarit.

Sipas tij, policia duhej ta ndihmonte këtë të moshuar, dhe ta çonte në shtëpi, bashkë me gjithë produktet e saj.

Ndër të tjeram ai thekson se ajo eshte aty edhe pse ne si shoqeri nuk kemi krijuar kushtet qe te jetoje normalisht.

?Natyrisht qe ligji duhet respektuar; natyrisht qe njerezit me uniforme perballen cdo dite me 100 veshtiresi; natyrisht qe ata duhen falenderuar per ate qe bejne.

Por uniforma po aq sa respektimin e ligjit, ka detyrim edhe ndihmen ndaj qytetarit. Madje ne shoqerite demokratike kjo eshte primare. Video e mesiperme eshte e trishte. Ska rendesi si nisi dhe si u zhvillua. Kush e pati fajin apo kush nuk respektoi ligjin.

Policia duhej ta ndihmonte kete nene te moshuar. Duhej te bente cfare eshte e mundur qe ta kthente ne shtepi me gjithe produktet e saj, edhe pse mund ti shiste ne menyre ilegale.

Ndaj nje te moshuari duhet shume me shume kujdes se ndaj nje qytetari te zakonshem. Ajo eshte aty edhe pse ne si shoqeri nuk kemi krijuar kushtet qe te jetoje normalisht.

Pertej mallkimeve dhe justifikimeve, skena te tilla shpresoj te mos perseriten me kurre ne rruget tona.?-shkruan Blendi Fevziu./CNA.al

Lajmet e fundit nga