LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

ONM mban “peng” Besim Hajdarmatajn/ Shtyhet Vettingu për ish-kreun e Krimeve të Rënda

6 Korrik 2021, 13:20, Vetingu CNA
ONM mban “peng” Besim Hajdarmatajn/ Shtyhet Vettingu për

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i përbërë nga trupa gjykuese, me kryesuese Rezarta Schuetz, relator  Ardian Hajdari dhe anëtarë Ina Rama, Natasha Mulaj, Sokol Çomo, zhvilloi sot, seancën gjyqësore publike të çështjes që i përket ankimit të Komisionerit Publik kundër vendimit nr. 200, datë 16.10.2019, të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit që lidhet me subjektin e rivlerësimit Besim Hajdarmataj [(JR) 3/2020, datë 14.01.2020.

Gjatë verifikimit të prezencës së palëve, kryesuesja e seancës konstatoi mungesën e vëzhguesit ndërkombëtar të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, i cili kishte njoftuar Kolegjin që për arsye objektive e kishte të pamundur pjesëmarrjen në seancë dhe kërkonte shtyrjen e saj për një kohë të përshtatshme.

Në përgjigje të kësaj kërkese, trupi gjykues vendosi të shtyjë seancën gjyqësore publike për në datën 08.07.2020, ora 10:00./CNA.al

Lajmet e fundit nga