LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

KPK jep vendimin për gjyqtaren e Vlorës/ Djali vrapon ta përqafojë

30 Qershor 2021, 12:52, Vetingu CNA
KPK jep vendimin për gjyqtaren e Vlorës/ Djali vrapon ta

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Vlorës, Atalanta Zeqiraj.

Ndërkohë, pas përfundimit të seancës shihet djali i saj, që drejtohet për ta përqafuar, e gëzimi për këtë vendim duket qartë edhe në fytyrën e gjyqtares.

Procesi i Vettingut për gjyqtaren Zeqiraj u krye nga trupi gjykues i kryesuar nga Firdes Shuli, me relator Roland Ilian dhe anëtare Etleda Çiftjan.

Gjyqtarja Atalanta Zeqiraj u vlerësua pozitivisht për të tre kriteret e vlerësimit të Vettingut./CNA.al

Lajmet e fundit nga