LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zëvendësimi i Komisionerëve të Vettingut/ Zbardhet propozimi i socialistëve

24 Qershor 2021, 09:04, Vetingu CNA

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka propozuar që në rendit e ditës në seancën e Kuvednit, të futet edhe një projektvendim që ka lidhje me procesin e Vettingut.

Balla ka propozuar ndryshim të rendit të ditës, për të shqyrtuar projekt-vendimin  për krijimin e përbërjen e Komisionit ad hoc të përzgjedhjes së kandidatëve për anëtarë zëvendësues për komisionerë të KPK dhe Komisioner Publik./CNA.al

Lajmet e fundit nga