LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Më braktisën prindërit, haja buburreca në jetimore”/ Rrëfimi rrëqethës i shqiptares që jeton në Itali

20 Qershor 2021, 13:10, Lifestyle CNA
“Më braktisën prindërit, haja buburreca në

Afërdita Dule ka lindur në Shqipëri por është birësuar nga dy prindër italianë. Historinë e saj e ka treguar në rubrikën ?Ka një mesazh për ty?.

Afërdita ka treguar tmerrin që ka përjetuar ku prindërit e saj e kanë braktisur në jetimore në Vlorë. Ajo shprehet se edukatoret nuk silleshin mirë me fëmijët, hanin lëkurë patateje, lëkurë shalqini, madje ndonjëherë hanin çfarë të gjenin në tokë, edhe buburreca.

E përlotur ajo ka treguar se gjithnjë ka pritur që të shkonte dikush që ta marrte në jetimore.

Por dy prindërit e saj italianë e birësuan e shkolluan dhe e morën në Itali, ku dhe nisi jetën e saj nga zero.

Familja e saj biologjike e ka kërkuar por ka qenë shumë vonë pasi ajo ishte adoptuar nga prindërit birësues./ CNA.al

Lajmet e fundit nga