LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Manastirliu apel pushuesve/ “Për çdo dyshim nga covid-19, drejtohuni qendrave shëndetësore”

19 Qershor 2021, 15:44, Lifestyle CNA
Manastirliu apel pushuesve/ “Për çdo dyshim nga covid-19,

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu i ka bërë thirrje të gjithë turistëve në rast shfaqje të shenjave të COVID, të drejtohen në qendrat shëndtësore verore në zonat turistike bregdetare dhe malore.

Në një postim në rrjetet sociale ministrja ka bërë me dije se në këto qendra ofrohet shërbimi 24 orë për çdo urgjencë mjekësore si testi i shpejtë falas për çdo rast të dyshuar si i prekur nga COVID-19.

?Në çdo qendër shëndetësore verore në zonat turistike bregdetare dhe malore, ofrohet shërbimi 24 orë për çdo urgjencë mjekësore si dhe testi i shpejtë #falas, për çdo rast të dyshuar si i prekur nga #Covid19.

Për çdo dyshim, drejtohuni pranë qendrës më të afërt shëndetësore. #Bashkë, të kufizojmë përhapjen e koronavirusit, për një sezon turistik të #sigurt?, ka shkruar Manastirliu./ CNA.al

Lajmet e fundit nga