LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Beyonce dhe Jay Z pronarët e makinës më të shtrenjtë në botë

15 Qershor 2021, 20:29, Tech CNA
Beyonce dhe Jay Z pronarët e makinës më të shtrenjtë

Modeli ?Boat tail? është një kabriolet me dy dyer dhe katër vende. Automjeti unik i kushtoi një çifti të fuqishëm rreth 28 milionë dollarë.

Mendohet se çifti që ka blerë makinën më të shtrenjtë në botë është Beyonce dhe Jay Z. Kjo makinë është e personifikuar nga çifti i famshëm.

Brendësia e makinës është lëkurë ngjyrë blu, një hije e veçantë e ?Blue Ivy?, siç quhet vajza e çiftit.

Gjithashtu ka një bagazh prej druri ndërsa në dhomën e pasagjerëve përfshin një frigorifer që mban dy shampanjë, gota, pllaka porcelani dhe tavolina rrotulluese me korniza druri të përshtatshme./ CNA.al

 

 

 

A post shared by Rolls-Royce Motor Cars (@rollsroycecars)

Lajmet e fundit nga