LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet për kreun e PD/ Gjirokastër, ja sa anëtarë janë thirrur për të votuar

13 Qershor 2021, 08:48, Politikë CNA

Procesi i votimit për Kreun e Partisë Demokratike ka nisur edhe në qarkun e Gjirokastrës.

1260 anëtarë do ti drejtohen qëndrave të votimit të zgjedhin kreun e ri të kësaj partie.

Kreu i PD në këtë qark Dasho Aliko është shprehur se procesi zgjedhor ka ecur normalisht dhe sipas parashikimeve të tij, pjesëmarrja do të jetë diku tek 60% pasi shumë prej anëtarëve rezultojnë të jenë në emigracion./ CNA.al

Lajmet e fundit nga