LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debuton Maqedonia e Veriut, ja 3 sfidat e sotme në Europian

13 Qershor 2021, 06:30, Politikë CNA

Do të luhen ditën e sotme 3 ndeshje të Euro2020, të vlefshme për grupet. Dy favoritët e grupit D, Anglia dhe Kroacia do të masin forcat mes tyre, duke filluar nga ora 15:00, në stadiumin ?Wembley?. Pritet një sfidë e luftuar, me të dyja ekipet që do të kërkojnë të marrin maksimumin nga kjo ndeshje.

Maqedonia e Veriut do të debutojë në Europian duke filluar nga ora 18:00, teksa përballen me Austrinë dhe do të kërkojnë fitore që në ndeshjen e parë. Gjithashtu në 21:00 do të luhet ndeshja tjetër e grupit C, teksa Holanda përballet me Ukrainën, në stadiumin ?Johan Cruijff?.

Lajmet e fundit nga