LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha nga kutia e votimit/ "Me vlerat e demokracisë do "rrëzojmë" dyshen Rama-Doshi

13 Qershor 2021, 08:33, Politikë CNA

Kreu në detyrë i Partisë Demokratike pas votimit doli në një deklaratë për mediat. Ai falenderoi mediat, anëtarët dhe të gjithë ata që po punojnë për këtë proces.

Sa i takon procesit, Basha tha se ai është unik dhe shtoi se qëllimi kryesor në rast se ai rizgjidhet për herë të tretë si kryetar do të jetë rrëzimi i regjimit Rama-Doshi.

?Dua të falenderoj mediat për mbulimin të këtij procesi unik, dua të falenderoj të gjithë demokratët dhe ata që po punojnë për këtë proces.

Këto janë vlerat tona, vlerat e demokracisë, vlerat e konkurencës dhe debatit. Me këto vlera e kemi nisur dhe këto vlera do të çojë rrëzimin Rama-Doshi?, u shpreh Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga