LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Videot provokuese të kryegjyqtares/ KLGJ vendos sot për Enkeleda Kapedanin

2 Qershor 2021, 07:04, Aktualitet CNA
Videot provokuese të kryegjyqtares/ KLGJ vendos sot për Enkeleda

Këshilli i Lartë Gjyqësor pritet të mblidhet sot për të vendosur mbi fatin profesional të kryegjyqtares së Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Një ditë më parë, Inspektori i Lartë i Drejtësisë, Artur Metani ka kërkuar shkarkimin për shkelje disiplinore.

Këto lëvizje erdhën pas publikimit në rrjete sociale të disa videove provokuese, ku shfaqet kryegjyqtarja Kapedani duke bërë sfilatë në ambjentet e gjykatës dhe në zyrësn e saj.

Nën ritmet e këngëve ‘jam mafia’  apo ‘kallash kallash’, Kapedani sfilonte nga ashensori për në zyrën e saj apo edhe gjatë udhëtimeve me makinë.

Sërish një natë më parë janë shfaqur video të reja, të cilat menjëheerë janë publikuar nga mediat.

Teksa drejton makinën luksoze pa rrip sigurimi, gjyqtarja është shfaqur duke kënduar dhe dëfryer në mjet.

Më herët Kapedani ka mohuar t?i ketë hedhur ajo këto video në rrjete sociale, duke u shprehur se nuk është krenare për ato që kanë ndodhur, por se dikush i ka hedhur qëllimisht për ti prishur imazhin./CNA.al

Lajmet e fundit nga