LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Nëna mbylli sytë pa i dhënë një pikë ujë’/ Qytetari denoncon infermieret e spitalit Covid 3

18 Mars 2021, 15:26, Denoncim CNA
‘Nëna mbylli sytë pa i dhënë një pikë

Një qytetar nga Durrësi ka denoncuar infermieret e spitalit Covid 3, për shërbimin e munguar ndaj nënës së tij e cila tashmë ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus.

Në një prononcim për mediet Altin Sejdiu është shprehur se  dy ditë më parë nëna e tij i kishte kërkuar ujë, pasi ishte çarë goja nga marrja e oksigjenit.

?Denoncoj spitalin Covid 3 për arsye se nëna një javë në spital më kërkonte ndihmë, ujë, ujë, ujë?. Nga doktorët jam i kënaqur as lekë më kanë kërkuar asgjë, por ama infermierët, edhe ndërresat që i sillja edhe ato i gjeta sic i kisha cuar, mi dhanë dje kur ndërroi jetë nëna. Nëna pardje më mori në telefon në orën 6 të mëngjesit nuk e dëgjoja dot se vetëm merrte frymë më mori në ora 7 më tha më ndihmo më jep ujë se mbarova. kaq ishte telefonata e fundit që mori. Dihet që kush merr oksigjen i thahet goja për ujë, nëna kishte hequr dhe gojën e ishte çarë nga oksigjeni e i ishte carë goja pa ujë, është tmerr edhe hasmit nuk i ndalohet uji?, u shpreh Altin Sejdiu për News24.

 

Lajmet e fundit nga