LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pasi dështoi me Shullazin, Rama përdor Covid-19”/ Berisha denoncon aktin kriminal

6 Maj 2020, 11:51, Politikë CNA
“Pasi dështoi me Shullazin, Rama përdor Covid-19”/ Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryeministrin Edi Rama se po përdor situatën e krijuar nga Covid-19, për të kontrolluar zgjedhjet në Universitete.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se pasi Rama dështoi me Emiljano Shullazin, tani po shfrytëzon situatën e koronavirusit.

?Pasi deshtoi me Shullazin, Edvini tani perdor covidin 19 per te kapur Universitetet!

Te dashur miq, 4 vite me pare Edvin Kristaq Droga ngarkoi Milin e Partise per te zgjedhur Rektorin e Universitetit te Tiranes. Por ai deshtoi ne ate sipermarrje kriminale.

Tani pas kater vitesh ai po perdor pabesisht Covid 19, rregullat e tij per te vendosur me covid vota ne krye te universiteteve mafien e tij dhe zhdukur perfundimisht autonomine universitare ne Shqiperi.?-shkruan Berisha.

Më tej, Berisha shkruan se për të realizuar këtë rama po përdor në mënyrë antikushtetuese, kreun e KED-së Ardian Dvoranin.

Po ashtu, Berisha dënon veprimet e kreut të qeverisë, të cilat i cilëson si akte kriminale.

?Per te realizuar kete qellim antikushtetues dhe kriminal ai po perdor Dvoran mandat skaduar ne universitete, perjashtimin masiv per shkak te pandemise te studenteve nga e drejta e tyre ligjore e votes dhe mekanizma te tjera kryekeput mafioze sipas parimit KÇK.

Denoj me ashpersine me te madhe kete vendim antiligjor dhe mbeshtes fuqishem kerkesat dhe qendrimin e studenteve te paraqitura ne letren qe ata i dergojne zedheneses se Edvinit per arsimin, Ndrikull Pabesi Shahinit!?-shkruan Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga