LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pse nuk shkoni në zgjedhje të parakohshme?/ Rama jep përgjigjen që nuk pritej

6 Maj 2020, 08:56, Politikë CNA
Pse nuk shkoni në zgjedhje të parakohshme?/ Rama jep përgjigjen

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte në Abc News, ndër të tjera është pyetur nga gazetari Enkel Demi, se pse nuk e çon vendin në zgjedhje të parakohshme.

Gazetari Demi tha se ?Në sondazhe jeni mirë. Pse nuk shkoni në zgjedhje të parakohshme, kështu edhe mbyllni gojët, edhe plotësoni parlamentin?.

Por, Rama u përgjigj duke thënë se ?As vendi, as unë dhe as populli nuk kemi kohë për të humbur duke mundur Lulin dy herë në vit?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga