LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta flet me superlativa për veten/ "Jam presidenti më i hapur dhe bashkëpunues"

5 Maj 2020, 20:12, Politikë CNA
Meta flet me superlativa për veten/ "Jam presidenti më i hapur

Presidenti Ilir Meta ka folur me superlativa për veten teksa ka qenë duke komentuar situatën aktuale dhe çështjen e kreut të KED-së Ardian Dvoranit.

Meta tha se është i vetmi president që ka qenë më i hapur, transparent dhe bashkëpunues për parandalimin e krizave dhe respektimin e kushtetutës.

“Unë jam i vetmi aktor si presidenti, por edhe si ish-kryetari i kuvendit që ka qenë më i hapuri, me transparenti dhe më bashkëpunuesi që është përpjekur të parandalojë këto situata dhe kriza në zbatim të kushtetutës. Nuk na i ka fajin kushtetuta, por njëanësia ekstreme që është vënë re në zbatimin e reformës përmes shkeljeve të kushtetutës dhe gjithmonë gjendet alibia partnerët”, deklaroi Kreu i Shtetit në emisionin “Tempora”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga