LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu shuan zërat për Komitetin e Ekspertëve/ Zbulon se kush është drejtuesi

6 Maj 2020, 07:31, Politikë CNA
Manastirliu shuan zërat për Komitetin e Ekspertëve/ Zbulon se

Ndërkohë që nga politika apo edhe në media janë gritur dyshime mbi Komitetin e Ekspertëve për menaxhimin e situatës së Covid-19, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zbuluar për herë të parë se kush e drejton këtë komitet.

Në një intervistë për emisionin ?Fokus? në TvT ka thënë se Komiteti i Ekspertëve drejtohet nga zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli.

?Komiteti i ekspertëve drejtohet nga zëvendësministrja e Shëndetësisë, profesoreshë Mira Rakacolli, dhe ka në përbërje ekspertë të ndryshëm të fushave të ndryshme. Nga ana tjetër ka edhe grupe teknikësh që asistojnë me përgatitjen e strategjive tona?, tha Manastirliu.

Lajmet e fundit nga