LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Me gjeni të papërgatitur”/ Rama mbetet pa fjalë para gazetarit

6 Maj 2020, 08:48, Politikë CNA
“Me gjeni të papërgatitur”/ Rama mbetet pa fjalë para

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot nga gazetari Enkel Demi, se pse një grup mjekësh i cili u kthye nga Italia është karantinuar vetë në shtëpi, dhe të riatdhesuarit karantinohen nëpër hotele.

Por, kreu i qeverisë nuk ka pasur një përgjigje për këtë pyetje.

?Më gjeni të papërgatitur për këtë pyetje. Nuk kam asnjë dijeni për këtë, por di vetëm që mjekët janë testuar?-tha Rama në një lidhje direkte në Abc News.

Më tej, Enkel Demi e ka pyetur edhe në lidhje me tanket e nxjerra në rrugë, ndërsa i tha ?Nxirrni blinda dhe tanke se kështu vritet virusi?.

Por, Rama u justifikua duke thënë se po bën atë që bejne edhe vendet e tjera.

?Ne nuk i nxjerrim për të vrarë virusin, kemi nxjerë të gjitha mjetet që kemi në dispozicion për të ndihmuar popullin në një luftë, ku një pakicë e pabindur mund të krijojë një problem zinxhir për mijëra vetë?-tha Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga