LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet dokumenti/ Ja si spastrohet administrata nga “armiqtë politikë”

27 Janar 2020, 13:19, Politikë CNA

Ish deputeti i PD, Luciano Boçi ka publikuar dokumentin sipas të cilit tregon se ?si krybashkiakët e emëruar nga Rama, spastrojnë administratën nga ?armiqtë politikë?, megjithë përbetimet e dikurshme për moscënim të punonjësve?.

Boçi shprehet se me një shkresë analfabetësh juridikë, në të cilën në fillim parashtrohet si arsye ?ristrukturimi? dhe më poshtë nxirret ?shkelja?, Kryetari i Bashkisë Cërrik, hakmerret ndaj kundërshtarëve politikë me largime nga puna, për t?i hequr atyre dhe mundësinë ?e bukës?.

?Këto janë modelet e Ramës në drejtimin e Bashkive:
Të inkriminuar, trafikantë, përdorues kokaine, të paaftë.
Dhe krahas këtyre, të jenë përçues të vijës së partisë dhe hakmarrës politikë shembullorë.
Njërëz të tillë të pavotuar, por të emëruar, e konsiderojnë detyrën si pushtet të dhënë dhuratë dhe shkelin mbi çdo vlerë njerëzore?, shkruan Boçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga