LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha kujton Holokaustin/ Të luftojmë të gjitha format e antisemitizmit dhe diskriminimi

27 Janar 2020, 10:11, Politikë CNA

Në Ditën Ndërkombëtare të Kujtesës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar Holokaustin, tragjedinë që mori miliona jetë njerëzish.

Në një mesazh në rrjetet sociale, Basha shkruan se 7 janari përkujtohet me dhimbje për shfarosjen mizorisht të 6 milionë hebrenjve.

Më tej, kreu i PD-së, shton se kjo ditë nuk duhet harruar kurrë, ndërsa shton se jemi krenarë për sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve.

?Sot me 27 Janar përkujtojmë me dhimbje 6 milionë hebrenjtë që u shfarosën mizorisht gjatë Holokaustit. Kurrë nuk duhet të harrojmë dhe duhet të përballemi e të luftojmë të gjitha format e antisemitizmit dhe diskriminimit. Krenar për qëndrimin unik dhe sakrificën e shqiptarëve në mbrojtje të hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore. #ëeremember?, shkruan Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga