LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çelja e negociatave/ Merkel ndez shpresat për shqiptarët

27 Janar 2020, 10:37, Politikë CNA

Kryeministri edi Rama është pritur sot në një takim nga kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel.

Mësohet se para takimit me Ramën, Merkel ka kërkuar çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Merkelt ka thënë se do të dëshironte hapjen e negociatave në mars.

?Mbi të gjitha, ne duam të arrihet një marrëveshje në mbledhjen e ardhshme të Këshillit Europian për hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Të dyja vendet kanë arritur shumë. Neë do të punojmë tani që këto arritje të marrin meritën e tyre me një rezultat në mars?- tha Merkel.

Lajmet e fundit nga