LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Soreca uron Ambasadoren e re të SHBA/ Të gatshëm për të filluar punën së bashku

27 Janar 2020, 10:58, Politikë CNA

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca i ka uruar mirëseardhjen Ambasadores së re të SHBA në Shqipëri, Yuri Kim.

Soreca shprehet i gatshëm për të filluar punën së bashku dhe për të vazhduar partneritetin BE-SHBA.
Sipas Sorecës, 2020 është një vit vendimtar për perspektivat e Shqipërisë.

“Mirësevini në SHBA e re Ambasadori në #Albania??HE Yuri Kim! Të gatshëm për të filluar punën së bashku për të vazhduar partneritetin themelor BE-SH.B.A. në Shqipëri, veçanërisht në kontekstin e #EU të vendit??procesi i integrimit. 2020 është një vit vendimtar për të perspektivat e Shqipërisë”, shkruan Soreca.

Yuri Kim ka mbërritur në Shqipëri para 5 ditësh për të marrë rolin e ri, ndërsa sot do do të mbajë fjalimin e prezantimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga