LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tryeza e Reformës Zgjedhore/ Hajdari: Do të ketë edhe ndërhyrje në Kushtetutë

27 Janar 2020, 11:20, Politikë CNA

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka folur pas mbledhjes së tryezës për Reformën Zgjedhore.

Ajo tha se është rënë dakord që të trajtohet çështja e Referendumit dhe çështaj e votës së diasporës.

?Këto duan kohë e duhur, seriozitetin e duhur që ne të gjejmë vullnet politkik dhe të kemi dakordësoi për të gjitha çështjet. Duhet të arrijmë një produkt final i cili duhet të jetë i duhuri dhe i përshtatshëm për shqiptarët por t?i garantojmë atyre të drejtën e të zgjedhurit, t?i heqim presionin politik të gjithë atë presion që kanë pasur këto 30 vite në tryezë ka pasur prezencë të OSBE dhe BE, ka një angazhim të fortë në lidhje me këtë tryezë?, u shpreh Hajdari.

Më tej deputetja tha se do të ketë edhe ndërhyrje në Kushtetutë nëse do të jetë e nevojshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga