LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështimi i negociatave/ Conte takim me Zaev: Italia do të luftojë për të dy vendet

29 Tetor 2019, 14:46, Aktualitet CNA
Dështimi i negociatave/ Conte takim me Zaev: Italia do të luftojë

Kryeministri italian Giuseppe Conte e quan gabim historik moshapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Conte ka zhvilluar një takim me kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev. Ai është shprehur se Italia do të vazhdojë luftën për hapjen e negociatave për të dy vendet.

?Nuk e kuptojmë arsyen e moshpajes së negociatave. Moshapja e tyre është një gabim historik dhe ne duhet ta korrigjojmë. Italia do të vijojë luftën për hapjen e negociatave për të dy vendet?, është shprehur Conte./CNA.al

Lajmet e fundit nga