LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga lufta drejt Europës/ FRONTEX kap 32 refugjatë

22 Tetor 2019, 10:04, Aktualitet CNA

Policia kufitare në bashkëpunim me FRONTEX ka kapur 32 refugjatë në 24 orët e fundit, në fshatin Trestenik të Devollit.

Mësohet se pjesa më e madhe e refugjatëve janë me orgjinë kurde dhe irakiane, pjesë e tyre edhe familjarë.

26 refugjatë kanë kthyer mbrapsht, ndërsa për 6 prej tyre por bëhen veprime pasi janë kapur dhe kthyer edhe herë tjetër./CNA.al

Lajmet e fundit nga