LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punime në aksin Kashar-Rinas/ Si do të bëhet kalimi i automjeteve

20 Tetor 2019, 08:03, Aktualitet CNA

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka filluar punimet në aksin rrugor Kashar-Rinas.
Punimet konsistojnë:
– në përmirësimin e sinjalistikës hotizontale dhe vertikale;
– vendosjen e barrierave mbrojtëse metalike;
– zëvendësimin e fugave të dëmtuara të urave.
Bëhet me dije se punimet do të realizohen gjatë natës ose gjatë orareve ku ka fluks të reduktuar automjetesh për të evituar bllokimin e trafikut.
Kalimi automjeteve do të realizohet me një kalim.
?Punimet do të zgjasin 10 ditë, kërkojmë mirëkuptimin e drejtuesve të mjeteve që zgjedhin këtë aks dhe të zbatojnë sinjalistikën?, thuhet në njoftimin e ARRSH./CNA.al

Lajmet e fundit nga