LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zhbllokohet gara për kryeprokuror/ Gjykata rrëzon padinë e Lulzim Alushajt

25 Tetor 2019, 08:42, Aktualitet CNA
Zhbllokohet gara për kryeprokuror/ Gjykata rrëzon padinë e Lulzim

Gjykata administrative e Apelit ka rrëzuar padinë e prokurorit Lulzim Alushaj duke zhbllokuar kështu garën për kryeprokuror.

Pak ditë më parë Këshilli i Lartë i Prokurorisë e skualifikoi Alushajn nga gara për Prokuror të Përgjithshëm.

Alushaj akuzon KLP se ka mbajtur disa standarte, dhe pretendon se ka shkelur ligjin, por Gjykata administrative e Apelit ka vendosur rrëzimin e padisë duke e cilësuar të drejtë vendimin nga KLP. /CNA.al

Lajmet e fundit nga