LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jep dorëheqjen kryetarja e Gjykatës së Durrësit/ Zbulohet arsyeja

24 Tetor 2019, 09:34, Aktualitet CNA
Jep dorëheqjen kryetarja e Gjykatës së Durrësit/ Zbulohet

Jep dorëheqjen kryetarja e Gjykatës së Durrësit, Joana Qeleshi.

Qeleshi ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit të Lartë Gjyqësorë.

KLGJ pranoi kërkesën e magjistrates, e cila prej disa vitesh drejton Gjykatën e Durrësit.

Sipas ABC News, gjyqtarja e Durrësit ka zgjedhur një tjetër sfidë siç është ai i sektorit privat.

?Pavarësisht pasionit tim për profesionin e gjyqtarit, duke qenë se më është ofruar një mundësi profesionale me preferencën dhe ekspertizën time në fushën e Shoqërive Tregtare, kam vendosur të ndjek një stad të ri në karrierën time, duke iu përkushtuar sektorit privat. Mundësia që më është ofruar në këtë sektor në pozicionin e Drejtores Juridike pranë Spitalit Amerikan, paraqitet si sfidë e re profesionale për mua?, shkruan Qeleshi tek letra e dorëheqjes.

Lajmet e fundit nga