LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqërohen në polici 17 punonjës së Kadastrës së Durrësit

25 Tetor 2019, 08:15, Aktualitet CNA
Shoqërohen në polici 17 punonjës së Kadastrës së

Shoqërohen në polici 17 punonjës të Agjencisë Shtetërore së Kadastrës në Durrës.

Mësohet se arsyeja e këtij shoqërimi është marrja në pyetje e punonjësve për dosje të ndryshme pronash, në lidhje me të cilat dyshohet se janë kryer abuzime.

Sipas informacioneve paraprake, punonjësit e Kadastrës do të pyeten lidhur me dosjen e pronave në Gjirin e Lalzit, për të cilat më herët u bë dhe arrestimi i drejtorit Liridon Pula, i cili u lirua më vonë nga ana e Gjykatës së Apelit.

Pas arrestimit të Pulës, ndodhi dhe sulmi i kryeministrit Edi Rama dhe zëvendësit të tij Erion Bracce në drejtim të prokurorit Arjan Ndoja, që sipas tyre ishte i lidhur me grupe kriminale në qytetin e Durrësit./CNA.al

Lajmet e fundit nga