LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Abu Bakr al-Baghdadi/ Berisha: Zoti i bekoftë ata që e asgjësuan

27 Tetor 2019, 18:56, Aktualitet CNA
Vrasja e Abu Bakr al-Baghdadi/ Berisha: Zoti i bekoftë ata që e

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar për vrasjen e Udhëheqësit të Shteti Islamik (ISIS), Abu Bakr al-Baghdadi.

?Zoti i bekoftë ata që asgjësuan këtë kryeterrorist të kohës si dhe flamurin dhe kombin e tyre amerikan?, shkruan Berisha.

Postimi i plotë:
Nje fitore e paqes dhe sigurise ne bote!
Miq, sot presidenti i SHBA Donald Trump informoi kombin e tij dhe boten se ne nje operacion te njesive speciale te SHBA u eleminua fizikisht njeri prej perbindeshve me mizor te pas Luftes se Dyte Boterore, Abu Bakr Al-Baghdadi.
Themelues dhe udheqes i shtetit dhe Kalifatit terrorist Al-Baghdadi me grupet dhe ushtrine e tij terroriste mori ne menyrat me barbare jeten e qindra mijra njerezve te pafajshem, burra, gra, femije, te moshuar te te gjitha besimeve fetare dhe rracave njerezore!
Zoti i bekofte ata qe asgjesuan kete kryeterrorist te kohes si dhe flamurin dhe kombin e tyre amerikan!sb/CNA.al

Lajmet e fundit nga