LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksioni për prishjen e disa objekteve në Radhimë/ Banorët iu dalin para fadromave

25 Tetor 2019, 09:58, Aktualitet CNA
Aksioni për prishjen e disa objekteve në Radhimë/ Banorët iu

Përplasje të ashpra mes dhe banorëve të Radhimës dhe punonjësve të IKMT të kanë ndodhur paraditen e sotme gjatë aksionit për prishjen e disa banesave dhe objekteve të biznesit.

Qytetarët shprehen se aksioni i IKMT-së po kalon në një tjetër nivel. Banorët e kësaj zone i kanë dalë para fadromave duke mos lejuar vijimin e akisionit.

Sipas tyre veç objekteve të parashikuara më herët, nga projekti pritet të prishen dhe disa hotele dhe restorante të mëdha.

Banorët kërkojnë ndërprerjen e aksionit, pasi sipas tyre dhe në rast dëmshpërblimi shuma që iu ofrohet është qesharake./CNA.al

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga