LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në Tropojë burrat nuk shesin fiq”/ Stresi ironizon keqazi Erion Veliajn

30 Qershor 2019, 17:02, Lifestyle CNA
“Në Tropojë burrat nuk shesin fiq”/ Stresi ironizon keqazi

Reperi i njohur shqiptar, Arkimed Lushaj i njohur me emrin e artit si Stresi, vetëm pak javë më parë ka dalë nga burgu.

Ai u akuzua për armëmbajtje pa leje dhe gjetje të lëndëve narkotike. Mirëpo duket se për daljen e tij nga burgu, kryetari i bashkisë Erion Veliaj nuk është i informuar.

Në një video të publikuar së fundmi nga bashkëshortja e Stresit, Keisi, ai duket se nuk di gjë. ?Ikë o Sali nxirr çunin nga burgu!?, dëgjohet të thotë Veliaj në video.

 

 

 

A post shared by STRESI (@stresi) on

?Kryetari i Bashkisë qenka shumë pa informacion?, shkruan ajo në video duke qeshur. Në lidhje me këtë ka reaguar dhe reperi, i cili i ka dedikuar një status relativisht të gjatë Erjon Veliajt.

?Erjon e mendova disa here te shkruaj apo te mos shkruaj per ty! Jo per gje por e di qe me letyra si ti njeriu veç flliqet.Miza eshte e vogel ne permasa por kur te afrohet eshte e bezdiseshme ulet edhe mbi m…ja keshtu si ti ndaj me erdhi fort flliqt qe nga goja jote doli emri i tim ati dhe i IMO! Burrat ne Tropoje nuk shesin fiq Erjon nuk di a ke informacion?!! Nuk na paguana ? mami ? as dasem as nuk mburremi me grate e shpise. Aq me shume qe nuk lejojme kryetaret e partise te na i shajne kurva, (me pat ardhe keq per zonjen tende kur ta ofendoi padroni yt)! Ne ne Tropoje kemi lisa e pisha te moçme, nuk mbjellim shelgje! Se shelgu nuk ka rrenje Erjon ! Jam shume i bindur qe ti nuk na njeh , madje nuk ke patur mundesi te ulesh ne nje tavoline me nje Tropojan te vertete! Ne nuk bejme pazare per leje ndertimi, liria nuk shitet per beton. Erjon im ate eshte rrite ne kulle guri! Kemi sobe burrash, ulemi kembekryq , ti nuk ke si ta dish,se burrerine tende e shite bashke me koshin e fiqve! Je rritur i frustuar nen tavoline ndaj ndaj nuk te ve faj, shtepia ka edhe sobe pritje ka edhe banjo, ti si letyre qe je nuk te ka ra me nejte shume ne sobe! Prandaj ti leh si qen.

Un jam i lire por edhe kur isha ne qeli, prej jush, Isha 100 here me i lire se ti! Marre per nje shtet qe u moret me nje kengetar ! Armiku publik i Rilindjes ??! Im ate nuk te konsideron armik se je shume i dobet Erjon….Ty te shqeteson prania e tij, nuk eshte hera e pare…Gabove qe e permende!!

Zona prane shkolles e kuqe tashme prej vitesh eshte blu, ti mos u merzit qe aty nuk te eci as marrja e femijeve ne krah as batutat me dialekt Tirons dhe as qyli, mendove qe njerezit ende shiten per nje dreke.

Ti besa mire boll qe di te menaxhosh mbeturinat per ate te them bravo! Ti je ç fare ben.Karrigia po te ishte e mire nuk vihej b…por koka! Ti i shite te dyja , marrja te mlofte.

Mushk , mundohu te jetosh me nder qe te marresh titullin ?vdekje?, se keshtu si e ke nisur do meritosh fjalen ?Ngordhje?.?

Lajmet e fundit nga