LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flasin ekspertët/Ja cfarë po e vret "kënaqësinë" tuaj në shtrat

1 Prill 2019, 12:53, Lifestyle CNA
Flasin ekspertët/Ja cfarë po e vret

Gabimi më i shpeshtë që bëjnë çiftet gjatë marrëdhënieve seksuale, mund të mendoni se lidhet me ?teknikat? apo pozicionet e gabuara. Në fakt më problematike është mungesa e komunikimit të hapur në shtrat. Bashkë me komunikimin nënkuptohen edhe reagimet, si dhe dëshirat e partnerëve tanë.

Shpesh gjatë aktit seksual injorohet dëshira e partnerit dhe kështu e tërë marrëdhënia rezulton në eksperiencë negative. Edhe pse shumica e njerëzve, mendojnë se gjatë marrëdhënieve seksuale nuk ka vend për bisedë dhe komunikim, terapistët dhe ekspertët nuk pajtohen me këtë, për të vetmen arsye se komunikimi është mëse i rëndësishëm gjatë seksit.

 

Lajmet e fundit nga