LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vritet me armë reperi i njohur/Zbulohet postimi i tij i çuditshëm

1 Prill 2019, 13:10, Lifestyle CNA
Vritet me armë reperi i njohur/Zbulohet postimi i tij i

Mbrëmjen e së dielës reperi Nipsey Hussle mbeti i vdekur pas të shtënave pranë dyqanit të tij të veshjeve në Los Angeles,njoftoi zyrtari i lartë i zbatimit të ligjit në Departamentin e Policisë në Los Angeles, shkruan CNN.

Sipas policisë, dy persona të tjerë mbetën të plagosur nga të shtënat që ndodhën rreth orës 3:20 të mëngjesit.

Të shtënat ndodhën në zonën Slauson Avenue dhe Bulevardit Crenshaw.

Të tre viktimat u transportuan në spital, ku një prej tyre u shpall i vdekur, kurse policia njofton se gjendja e dy të lënduarve është stabile.

Mesazhi i fundit që reperi la në Twitter shkruan ?Të kesh armiq të fortë është një bekim?.

Hussle, 33 vjeç, në vitin 2010 debutoi në tregun muzikor me këngën ?The Marathon?, kurse bashkëpunoi me dhjetëra artistë të suksesshëm siç janë Kendrick Lamar, Drake, YG, Ty Dolla Sign, Meek Mill dhe Young Thug.

Nipsey Hussle u nominua për albumin mv të mirë rep në ?Grammys? këtë vit, por u mposht nga Cardi B.

Lajmet e fundit nga