LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këngëtarja e njohur fiton 170 milionë euro në vit, por "braktis" babain e saj

1 Prill 2019, 10:40, Lifestyle CNA
Këngëtarja e njohur fiton 170 milionë euro në vit, por

Adele është konsideruar gjithmonë si një ndër divat e muzikës së huaj dhe këngët e të cilës kanë miliona klikime në Youtube.

Së fundmi sipas ?The Sun?, është zbuluar se ndonëse këngëtarja është shumë e pasur nuk e ndihmon babain e saj i cili sipas tyre është në vështirësi ekonomike. Mediat e huaja raportojnë se Adele dhe babai i saj, një ish i alkoolizuar nuk kanë marrëdhënie aspak të mira me njëri tjetrin.

55-vjeçari mësohet se punon si shofer transporti për pagën 60 euro, ndërkohë që e bija është renditur si një nga personazhet më të pasur në Mbretërinë e Bashkuar, ku thuhet se fiton 170 milionë euro në vit.

Sipas ?The Sun? këngëtarja nuk do të ribashkohet me babain e saj dhe për këtë arsye nuk e ndihmon atë, pasi ai e ka lënë atë dhe nënën e saj kur Adele ka qenë shumë e vogël.

“Ai e di se ka bërë gabime, por do t?i pëlqente t?i rregullonte gjërat dhe të arrinte ta falnin. Nuk po kërkon paratë e saj apo diçka tjetër, do vetëm të jetë një gjysh normal dhe t?i blejë akullore nipit të tij, gjëra të këtij lloji. E ka zemrën e thyer. Nuk ka një jetë…”. ka treguar për ?The Sun? një mik i 55 vjeçarit.

Lajmet e fundit nga