LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mësuesi për së mbari/Shkruan fraza frymëzuese për nxënësit në banka

29 Mars 2019, 21:50, Aktualitet CNA
Mësuesi për së mbari/Shkruan fraza frymëzuese për

Një mësues i një shkolle fillore në Los Angeles, ka  pasur një ide gjeniale për të ulur stresin e nxënësve të tij gjatë një testi.

Ditët para një testi janë shumë të ngarkuara dhe shumë të vështira për studentët. Ata stresohen aq shumë sa nuk hanë dhe as nuk dalin të argëtohen. Ky është fillimi stresit të jetës studentore.

Profesori, ditën që nxënësit e tij kishin testin shkroi në bankat e tyre fraza frymëzuese për të bërë studentët që të kishin besim tek  vetja.

Ky  gjest i thjeshtë por gjenial sjell shumë ndikim në zhvillimin e fëmijës. Imazhi që përcjell ky mësuese është imazhi i një njeriu që shqetësohet për nxënësit e tij si dhe për mbarëvajten e tyre në mësime dhe në jetë.CNA.al

Lajmet e fundit nga